5 urodziny oraz okolicznościowy konkurs z 6 nagrodami

5 urodziny bloga to nie przelewki. To już całkiem poważna rzecz. Można by rzecz, że 
God save the book osiągnął wiek senioralny (nie mylić z emerytalnym!). Z tej okazji należy zachować umiar, no i choć szczyptę rozwagi. Prawda?! 🙂 5 lat funkcjonowania w blogosferze, a co!, to niezły wyczyn. Chociaż nie raz i nie dwa mówiłam stanowcze „nie” i rzucałam w cholerę to moje amatorskie czytanie/interpretowanie/pisanie okraszone malutką dawką ambicji. A jednak trwam, z uporem wariata i niesłabnącym entuzjazmem dziecka, bo po prostu cholernie to lubię! Dzięki wielkie za obecność drodzy Czytelnicy!

God save the book to jedna z lepszych przygód jakie mnie w życiu spotkała!
Trochę statystyki: 338 przeczytanych książek, około 300 recenzji, kilka opublikowanych tekstów, kilkoro wyjątkowych osób, które dzięki blogowi stanęły na mojej drodze oraz nieskończona liczba uciech 🙂 Plus jeszcze tuzin nagród i wyróżnień oraz mikroskopijna wielkość rozczarowań. 
I ździebko prywatnie: w przeciągu tych pięciu lat urodził się mój Synek, do rodziny dołączył także kot i pies, nabyłam własną gwarę, zdążyłam zmienić pracę z fajnej na bardzo fajną i – w ogóle jest git! 
Postanowiłam, że nie zrobię czytelniczego podsumowania roku 2014, lecz przedstawię: 


Top 5 (11?!) na 5 lat God save the book:


2010 rok to „Fikcje” Borgesa i „Życie i los”Grossmana 
2011 to „Bóg zapłać” Wojciecha Tochmana i „Zły” Leopolda Tyrmanda
2012 to Swietłana Aleksijewicz „Czarnobylska modlitwa”, „Ciemno, prawie noc” Joanny Bator oraz „Wielka trwoga” Marcina Zaremby
2013 to Małgorzata Rejmer „Bukareszt. Krew i kurz” oraz Adam Hochschild „Duch króla Leopolda”
2014 to Karl Ove Knausgard „Moja walka” oraz Magdalena Grzebałkowska „Beksińscy. Portret podwójny”
***

KONKURS OKOLICZNOŚCIOWY
W urodzinowym konkursie do wygrania aż 6 książek!
Co trzeba zrobić, żeby wygrać ten nietuzinkowy pakiet? Wystarczy zostawić na blogu komentarz wyrażający chęć udziału w zabawie i polubić (jeśli się tego do tej pory nie zrobiło) profil 
Zwycięzca/zwyciężczyni  zostanie wybrany/wybrana drogą losowania. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 4 stycznia 2015 roku na blogu. Powodzenia i do następnego! 

***
Świętujemy? Świętujemy!


[źródło]

78 komentarzy

 1. Kochaaana, najlepszego! niech ci się dalej pisze, niech przynosi radość, a ja się tak prywatnie cieszę, że dzięki blogowi mogłyśmy się poznać. I oczywiście dopisuję się do konkursu :). Profil na fb już dawno zlubiany 🙂
  No to co? Na jedną nóżkę i na drugą-siuup!

 2. Ja tam nigdy nie wygrywam, więc do konkursu zgłaszam się bez przekonania :).

  Ale z pełnym przekonaniem gratuluje piątych urodzin – przebóg, to niemalże wiek szkolny :D! Jak mawiają Anglicy – "many happy returns of the day", tego własnie życze Tobie (i sobie, jako egoistycznej czytelniczce, też :)).

 3. Uh, mój internet wariuje i mój komentarz chyba nie doszedł 🙁

  Gratuluję tych 5 lat i zazdaszczam takiej wytrwałości. Mam nadzieję, że też kiedyś będe mogła świętować taką rocznicę 🙂 Fb lubię od dawna, a książki chętnie przygarnę, mimo tego, że "Masters of Sex" już czeka na półce.

 4. 5 lat to niezły wynik. To co? – kolejnych pięciu życzyć? 🙂 Powiem tak – im dłużej się bloguje, tym bardziej się jest od tego uzależnionym (coś tym wiem – z pierwszym blogiem zaczynałam w 2007 roku :))

  Wszystkiego dobrego – zawsze i wszędzie 🙂

  A skoro już rozdajesz prezenty – grzech nie skorzystać 😉 Zgłaszam akces 😉

 5. Sto lat 🙂 Dziękuję za te 5 lat, czytam cały czas z przyjemnością, kilka dobrych książek dzięki Tobie poznałam 🙂 Najlepsze tytuły poprzednich lat bardzo zacne. Pakiecik też, więc się zgłoszę, a co 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *